• Manufacturer Part# 3M AB5100HF 2.06" X 10.5"-5
  • Product CategoryRF/IF and RFID
  • Short DescriptionEMI ABSORBER 2.06"X10.5" 5/ROLL
  • More DetailN/A
In Stock: 1000
Can ship immediately
Technical Details
  • Series:AB5100HF
  • Part Status:Active
  • Type:Absorbing Sheet
  • Shape:Rectangular
  • Length:10.500" (266.70mm)
  • Width:2.060" (52.32mm)
  • Thickness - Overall:0.039" (1.00mm)
  • Operating Temperature:-25°C ~ 85°C