ASP-150-12
ASP-150-12
Mean Well USA Inc.
RFQ
ASP-150-12
Manufacturer Part#
ASP-150-12
Product Category
Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
Short Description
AC/DC CONVERTER 12V 132W
More Detail
Open Frame AC DC Converter 1 Output 12V 11A 90 ...
In Stock:
2
Can ship immediately
Datasheet:
ASP-150-12 Datasheet
Technical Details
Power (Watts):
132W
Approvals:
CB, CE, cURus
Minimum Load Required:
No
Size / Dimension:
6.65" L x 2.39" W x 1.12" H (169.0mm x 60.7mm x 28.5mm)
Mounting Type:
Chassis Mount
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C (With Derating)
Efficiency:
88%
Voltage - Isolation:
4.25kV
Applications:
ITE (Commercial)
Series:
ASP-150
Current - Output (Max):
11A
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC