E3T-ST24-M1TJ 0.3M
E3T-ST24-M1TJ 0.3M
Omron Automation and Safety
RFQ
E3T-ST24-M1TJ 0.3M
Manufacturer Part#
E3T-ST24-M1TJ 0.3M
Product Category
Sensors, Transducers
Short Description
SENSOR PHOTOELECTRIC PNP
More Detail
N/A
In Stock:
1000
Can ship immediately
Datasheet:
E3T-ST24-M1TJ 0.3M Datasheet
Technical Details
Series:
E3T
Part Status:
Active
Sensing Method:
Through-Beam
Sensing Distance:
11.811" (300mm)
Voltage - Supply:
12 V ~ 24 V
Response Time:
1ms
Output Configuration:
PNP - Open Collector/Dark-ON
Connection Method:
Connector
Ingress Protection:
IEC IP67
Light Source:
Red (650nm)
Adjustment Type:
Adjustable
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C