EX-Z12FB-P
EX-Z12FB-P
Panasonic Industrial Automation Sales
RFQ
EX-Z12FB-P
Manufacturer Part#
EX-Z12FB-P
Product Category
Sensors, Transducers
Short Description
SENSOR THRUBM 200MM DK ON PNP OU
More Detail
N/A
In Stock:
29
Can ship immediately
Datasheet:
EX-Z12FB-P Datasheet
Technical Details
Series:
EX-Z
Part Status:
Active
Sensing Method:
Through-Beam
Sensing Distance:
7.874" (200mm)
Voltage - Supply:
12 V ~ 24 V
Response Time:
500µs
Output Configuration:
PNP - Open Collector/Dark-ON
Connection Method:
Cable
Ingress Protection:
IP67
Cable Length:
80.0" (200cm)
Light Source:
Red LED
Adjustment Type:
Fixed
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C