MQ-W3A-DC12-24V
MQ-W3A-DC12-24V
Panasonic Industrial Automation Sales
RFQ
MQ-W3A-DC12-24V
Manufacturer Part#
MQ-W3A-DC12-24V
Product Category
Sensors, Transducers
Short Description
AREA REFL NPN 3CM WIRE SEL 2MS
More Detail
N/A
In Stock:
1000
Can ship immediately
Datasheet:
MQ-W3A-DC12-24V Datasheet
Technical Details
Series:
MQ-W
Part Status:
Last Time Buy
Sensing Method:
Reflective
Sensing Distance:
1.575" (40mm)
Voltage - Supply:
12 V ~ 24 V
Response Time:
2ms
Output Configuration:
NPN - Open Collector
Connection Method:
Cable
Ingress Protection:
IP67
Cable Length:
78.740" (2000.00mm)
Light Source:
Infrared
Adjustment Type:
Adjustable
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C