PMT-12V100W1AG
PMT-12V100W1AG
Delta Electronics
RFQ
PMT-12V100W1AG
Manufacturer Part#
PMT-12V100W1AG
Product Category
Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
Short Description
AC/DC CONVERTER 12V 100W
More Detail
Enclosed AC DC Converter 1 Output 12V 8.5A 90 ~...
In Stock:
1000
Can ship immediately
Datasheet:
PMT-12V100W1AG Datasheet
Technical Details
Power (Watts):
100W
Approvals:
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Minimum Load Required:
Size / Dimension:
6.22" L x 3.82" W x 1.50" H (158.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Mounting Type:
Chassis Mount
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:
86%
Voltage - Isolation:
3kV
Applications:
ITE (Commercial)
Series:
PMT
Current - Output (Max):
8.5A
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Input:
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC