VF-S320-36A-1
VF-S320-36A-1
CUI Inc.
RFQ
VF-S320-36A-1
Manufacturer Part#
VF-S320-36A-1
Product Category
Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
Short Description
AC/DC CONVERTER 36V 320W
More Detail
Open Frame AC DC Converter 1 Output 36V 5A 90 ~...
In Stock:
1000
Can ship immediately
Datasheet:
VF-S320-36A-1 Datasheet
Technical Details
Power (Watts):
320W
Approvals:
CB, CE, cURus, TUVgs
Minimum Load Required:
Size / Dimension:
6.00" L x 4.00" W x 1.50" H (152.4mm x 101.6mm x 38.1mm)
Mounting Type:
Chassis Mount
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:
83%
Voltage - Isolation:
3kV
Applications:
ITE (Commercial)
Series:
VF-S320
Current - Output (Max):
5A
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 1:
36V
Voltage - Input:
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC